Contineo Slovakia s.r.o.

Pexip

Video conferencing as it should be


Pexip je univerzálne prostredie a nástroj, ktorý umožňuje komunikáciu a zdieľanie informácií prostredníctvom tzv. virtuálnych miestností. Zároveň funguje ako neobyčajne flexibilná brána medzi platformami. To umožňuje ľuďom používať pre pripojenie do virtuálnej miestnosti akékoľvek existujúce zariadenie alebo komunikačnú platformu (aj keď používajú rôzne protokoly a formáty). To znamená, že pre využitie technológie Pexip nie sú potrebné dodatočné investície do tzv. koncových zariadení a je možné využiť na komunikáciu existujúci hardvér, ako napr.:

  • personálne a mobilné zariadenia, smartfóny a tablety (OS Android, iOS)
  • web prehliadače (Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera a ďalšie)
  • tradičné videokonferenčné zariadenia (Polycom, Apple TV, Cisco, Logitech, LifeSize, Huawei, Sony a ďalšie)
  • klientov Microsoft Teams, Skype for Business, Office 365, Surface Hub a ďalších
  • streaming a nahrávanie prostredníctvom YouTube Live Events
  • podpora rôznych streaming a distribučných platforiem (WOWZA, Q.UMU a iné )

Použitím Pexip technológie je možné vytvárať aj virtuálne auditórium, ktoré je možné využiť napr. na konanie konferencií, školení či zdieľanie prezentácií. Účastníci sa môžu pripojiť cez audio alebo video z ľubovoľného miesta použitím prakticky akéhokoľvek komunikačného nástroja.

Licenčná politika a škálovateľnosť

Pexip ponúka plnohodnotnú platformu, ktorá umožňuje realizáciu meetingov bez ohľadu na zariadenie alebo miesto. Platforma kompletne zahŕňa všetky nástroje na správu, dohľad i možnosti ďalšieho prispôsobenia. Ak je potreba zvýšiť počet virtuálnych miestností, alebo užívateľov, jednoducho sa pridajú ďalšie konferenčné uzly a príslušná kapacita. Prechod z 10 užívateľov na 50, alebo až 200 a prípadne viac je rýchlo realizovateľný prostredníctvom update licencie. Ak je potrebné dočasne, alebo trvalo znížiť počet užívateľov, tak sa zdroje a kapacita virtuálnej miestnosti obmedzia, čo sa okamžite prejaví na úspore nákladov.

Bezpečné a šifrované. Podpora najprísnejších noriem.

Pexip spĺňa najprísnejšie normy a požiadavky, je prispôsobený pre nepretržitú prevádzku. Preto je vhodný i pre nasadenie v štátnej správe, bezpečnostných, či záchranný zložkách. Podporuje funkcionality Active Directory / LDAP, ich bezpečnostné funkcie, jednotný prístup k dátovým prostriedkom. Autentifikácia pre prístup do virtuálnej miestnosti je zabezpečená PIN kódom s možnosťou časového obmedzenia prístupu. Prenos dát z a do externého prostredia je vždy šifrovaný prostredníctvom AES algoritmuviac o pexip